دوره غیرحضوری سیر مطالعاتی آثار امام صدر

برگزاری سیرمطالعاتی «انسان آسمان» همزمان با عید غدیر

دومین سیر مطالعاتی آثار و اندیشه امام موسی صدر در فصل تابستان و به مناسبت فرارسیدن عید غدیر با خوانش کتاب‌ «انسان آسمان» برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، دکتر محسن اسماعیلی راهنمای این دوره از سیر مطالعاتی است.

این دوره برای بررسی خوانش و گفت‌وگو پیرامون مباحث کتاب «انسان آسمان» است. این کتاب مجموعه‌‌ای از سخنرانی‌ها و نوشته‌های امام موسی صدر درباره امیرالمؤمنین، علی(ع)است. امام صدر در این مجموعه گفتارها نگاهی ویژه به مسائل مختلفی، همچون زندگی و شهادت امیرالمؤمنین، ویژگی‌های فردی و اخلاقی ایشان، واقعه غدیر، مفهوم ولایت و وظایف و مسئولیت‌های شیعیان دارد.

محسن اسماعیلی، راهنمای دوره مطالعاتی «انسان آسمان»، دانشیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی تهران و عضو مجلس خبرگان است. او دارای گواهی اجتهاد و دکترای حقوق خصوصی است.
دکتر اسماعیلی در چند سال گذشته به صورت هفتگی و تخصصی در محل سابق حزب جمهوری اسلامی به شرح نهج البلاغه می پردازد. از آثار او که به نهج البلاغه و کلام امیرالمومنین مربوط است می توان به این عناوین اشاره کرد:
«درس‌های ماندگار، نگاهی نو و گذرا به نهج البلاغه»، «سرچشمه حکمت، ج۱؛ سیاست و حکومت در نهج البلاغه»، «سیاست نامه علوی» و «چهار و چهار: سفارش‌های امیرالمومنین به امام حسن مجتبی»

هزینه شرکت در این دوره‌ فشرده در ۲۳ مردادماه، ۴۰۰۰۰ تومان است و دانش‌آموختگان در پایان این دوره گواهی تکمیل دوره دریافت خواهند کرد.

جلسات دوره در محل مؤسسه واقع در تهران، میدان هفت تیر، بالاتر از مسجد الجواد، کوچه شهید عبدالکریم شریعتی، پلاک ۱۰ واحد ۲؛ تلفن: ۰۲۱۸۸۴۹۴۱۶۲ تشکیل می‌شود.

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق لینک ‌زیر است:

https://imamsadr.ir/product/9634/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.