تشکیل جلسه قضائی پرونده ربودن امام صدر و همراهانش در لبنان

شورای عالی قضایی لبنان با حضور شاکیان پرونده، وکلای خانواده ها و حضور برخی وکلای دیگر دادگستری برای بررسی پرونده ربودن امام موسی صدر و ۲ همراهش، شیخ محمد یعقوب و عباس بدرالدین تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، این جلسه به ریاست قاضی جان فهد و قضات مشاور غسان فواز، عفیف الحکیم، جان مارک عویس، تریز علاوی و با حضور نماینده دادستان عماد قبلان، امروز ۱۵ مارس ۲۰۱۹ تشکیل شد.

در این جلسه شاکیان خصوصی پرونده به همراه وکلایشان از خانواده های صدر، یعقوب و بدرالدین حضور داشتند. خالد الخیر، اسعد نجم و شادی حسین از طرف خانواده صدر؛ ناجی ایوب از طرف خانواده یعقوب؛ طارق الحجار از طرف خانواده بدرالدین؛ الیاس حنا، وزیر سابق؛ نماینده سندیکای روزنامه نگاران و گروهی از وکلایی که به این پرونده توجه داشته و از این قضیه حمایت می کنند، از حاضران در این جلسه قضایی بودند.

در این جلسه بررسی پرونده به علت پایان نیافتن تحقیقات قاضی تحقیق، زاهر حماده به ۲۸ ژوئن ۲۰۱۹ موکول شد. قاضی حماده فعالیت هایش برای جلب متهمان این پرونده همچون موسا کوسا و عبدالسلام جلود به دادگاه را همچنان ادامه می دهد.

گفتنی است جلسه پیشین این شورا با حضور متفاوت جمعی ۱۰۰ نفره از وکلای دادگستری که حضور خود را برای حمایت از این قضیه ملی اعلام کردند در ۲۵ ژانویه برگزار شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.