سفر شهادت

«سفر شهادت» به چاپ پنجم رسید

پنجمین چاپ سفر شهادت شامل گفتارهای امام موسی صدر درباره واقعه عاشورا به زودی وارد بازار نشر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، کتاب «سفر شهادت» شامل ترجمه متن ۱۷ سخنرانی، مقاله و گفتار امام موسی صدر درباره نهضت حسینی و ابعاد و نتایج و پیامدهای آن است.

امام صدر در این گفتار‌ها تلاش می‌کند تا پیش‌زمینه‌های این واقعه و اهداف امام حسین از این حرکت را روشن کند. نقش و تأثیر حضرت زینب نیز در گفتارهایی از این کتاب بررسی شده است.

عناوین بخش‌های هفده‌گانه کتاب به ترتیب عبارتند از: «سفر شهادت»، «حسین(ع) وارث انبیا»، «پرتوهایی از انقلاب کربلا»، «به سوی خط حسینی»، «امام حسین(ع) و قداست جان‌فشانی»، «مناسبت‌های ماه رجب و زیارت امام حسین»، «امام حسین(ع) پیشوای اصلاح‌گری»، «عطای حسینی در واقعه کربلا»، «از دریچه عاشورا»، «حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات»، «صلح پیوند پاینده اسلام و مسیحیت»، «نامه‌ای به مردم لبنان»، «شهادت، چشمه جوشان تحول»، «زینب(س) شکوه شکیبایی(۱)»، «زینب(س) شکوه شکیبایی(۲)»، «رسالت حضرت زینب(س) در عاشورا» و «یاری زینب(س)».

همچنین به دلیل اشاره‌های بسیار امام صدر به خطبه آتشین حضرت زینب(س) در کاخ یزید، ترجمه فارسی این خطبه نیز در پیوست این کتاب درج شده است.

لازم به توضیح است که مجموعه تمام مطالبی که در کتاب سفر شهادت ترجمه و منتشر شده، در اصل سخنرانی‌های امام صدر از سال ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۷ در مجامع و مکان‌های مختلف است. در این هشت سال وقایع گوناگونی در لبنان و جهان اسلام رخ داده و امام در خلال صحبت‌های خود درباره عاشورا به بررسی تطبیقی حوادث کربلای سال ۶۱ هجری با رخدادهای روز جامعه خود می‌پردازد.

چهارمین چاپ کتاب «سفر شهادت» مهر سال گذشته، همزمان با ایام محرم منتشر شد و به دلیل اقبال مخاطبان نسخه‌های آن در این مدت به اتمام رسید و چاپ پنجم این کتاب در چند روز آینده عرضه خواهد شد.

انتشارات موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، پنجمین چاپ کتاب «سفر شهادت» را با شمارگان هزار نسخه، ۲۶۴ صفحه و بهای ۲۰ هزار تومان آماده انتشار کرده است.

  • برای خرید اینترنتی «سفر شهادت» اینجا را کلیک کنید.
  • همچنین برای تهیه نسخه الکترونیک این کتاب با قیمتی کمتر این نشانی از سایت فیدیبو در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.