حسین امیرعبداللهیان

یادداشت وزیر امور خارجه به مناسبت سالگرد ناپدیدسازی امام موسی صدر
امام صدر با نفس مسیحایی‌اش جان تازه‌ای به کالبد امت اسلامی بخشید

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجهٔ جمهوری اسلامی ایران، در یادداشتی در صفحهٔ اینستاگرامی‌اش به مناسبت چهل و چهارمین سالروز ربایش امام موسی صدر، نوشت:

۴۴ سال از ربایش امام موسی صدر و همراهانش شیخ محمد یعقوب و سید عباس بدرالدین گذشت.

عالم مبتکر و پرنشاطی که با نفس مسیحایی‌اش جان تازه‌ای به کالبد امت اسلامی و جامعهٔ مسلمان و مسیحی لبنان دمید. او‌ به راستی منادی وحدت و هویت‌بخشی به مسلمانان و مبلغ هم‌زیستى و احترام متقابل میان پیروان ادیان و طوائف سیاسى بود.

در تمام این سال‌های غیبت و انتظار، بارقهٔ امید بازگشت پیشوای صلح در دل دوستدارانش زنده بوده است. مردمی که دیده‌اند و شنیده‌اند که سال‌ها پیش مردی در لبنان زندگی می‌کرد که سلوک اخلاقی او جلوگاه تصویر زیبای دین بود. اخلاق سیاسی امام موسی صدر پیروان ادیان گوناگون را به هم‌زیستی مسالمت‌آمیز دعوت و توصیه می‌کرد.

امام‌موسی صدر ۴۴ سال است که در میان ما نیست اما پیش آهنگی و قاطعیت او در مبارزه با رژیم صهیونیستی و جهل و نادانی، همچنان هدف بزرگ امت اسلامی است.

پروندهٔ ناپدید شدن امام موسی صدر همواره یکی از مسائل مهم در دستور کار تلاش‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران و دستگاه دیپلماسی ایران و لبنان تا رسیدن به نتیجه و روشن شدن واقعیت می‌باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.