کتاب به رنگ صبر

«به رنگ صبر» آمد

کتاب «به رنگ صبر» ششمین جلد از مجموعه تاریخ شفاهی موسسه امام موسی صدر منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، به رنگ صبر، مجموعه خاطرات و روایت‌های فاطمه صدر، خواهر امام صدر و همسر شهید سید محمدباقر صدر است.

این کتاب به کوشش فاطمه نقوی گردآوری و تدوین شده و ۳ فصل دارد: «دیدار در تهران؛ خانه پدری»، «دیدار در نجف؛ زندگی مشترک» و «وقایع و رویدادها».

گاهشمار زندگی سید محمدباقر صدر و فاطمه صدر، تصاویر و اسناد، پیوست‌ها، نمایه و شجره‌نامه خاندان صدر از دیگر مطالب منتشر شده در این کتاب است.

فاطمه نقوی در یادداشتی درباره انتشار کتاب نوشته است:

«تصور می‌کردیم خاطرات خانم فاطمه صدر در فروردین ماه ۱۳۹۹، در نمایشگاه کتاب سی و سوم که مصادف می‌شد با چهلمین سالگرد شهادت سید محمد باقر صدر و خواهر بزرگوارشان بنت الهدی، رونمایی شود؛ در زمان حضور خانم فاطمه صدر در ایران؛ وقتی هنوز قرنطینه و دوری از فرزندان طاقتشان را طاق نکرده بود که ایران را بگذارند و با استرس بیماری همه‌گیر نام‌آشنا به سرزمین خون دل خوردن‌های برادر، سید موسی، بروند.
ولی گویا تقدیر چنین بود که کتاب خاطرات ایشان در روزهای دهه‌ اول محرم امسال از زیر چاپ بیرون بیاید. در روزهایی که سیاهپوش امام شهیدان در خانه مانده‌ایم و در انزوا مصیبت شهدای کربلا را مویه می کنیم.
شاید خواندن این کتاب در ایام عزاداری بی تناسب نباشد. خواندن از زندگی و مرگ یکی از معاصرانی که همراه خواهر سرنوشتی داشت تداعی‌گر واقعه عاشورا. کسی که می‌گوید: این حرکت حسینی جدید می‌خواهد و زینبی دیگر‌‌.»

کتاب به رنگ صبر در ۵۵۶ صفحه و با قیمت ۷۵۰۰۰ هزار تومان منتشر شده است. سفارش آنلاین این کتاب تا ۱۰ شهریور ماه ۱۵درصد تخفیف دارد.

https://imamsadr.ir/product/14503/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.