درس گفتار اندیشه و عمل

درس گفتار رمضانی اندیشه و عمل مجازی برگزار می‌شود

شصت و دومین درس‌گفتار ماهانه اندیشه وعمل ۲۲ اردیبهشت ماه با موضوع «تفسیر پویا از نظر امام موسی صدر» از طریق پخش زنده در صفحه اینستاگرام موسسه برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، دکتر محمد کاظم شاکر، استاد دانشگاه علامه طباطبایٔی سخنران این نشست خواهد بود که با توجه به شرایط فعلی بیماری فراگیر در کشور و پرهیز از برگزاری اجتماعات مردمی به شکل مجازی برگزار می‌شود.

دکتر شاکر مقطع کارشناسى را در رشته الهیات و معارف اسلامى در مدرسه عالى شهید مطهرى و تحصیلات حوزوی را در حوزه علمیه قم دنبال کرد و هم‌زمان با تحصیلات حوزوى در دوره کارشناسى ارشد الهیات با گرایش علوم قرآن و حدیث در دانشگاه تهران پذیرفته شد. او در ادامه در مقطع دکترى علوم قرآن و حدیث دانشگاه تربیت مدرس پذیرفته شد و از رساله دکترى خود با عنوان «رابطه الفاظ قرآن با تأویلات» دفاع کرد.

دکتر شاکر در سال ۱۳۸۱ برای فرصت مطالعاتى به دانشگاه ولز در بریتانیا سفر کرد که در مدت نزدیک به یک سال درباره «روش‌شناسى تفسیر قرآن و کتاب مقدس» به پژوهش پرداخت. در تابستان ۱۳۸۴ نیز به دعوت دانشگاه تورنتو به ادامه تحقیق در همین موضوع پرداخت. از تألیفات او می‌توان به مبانى و روش‌هاى تفسیرى، روش‌هاى تأویل قرآن، قواعد وقف و ابتدا در قرائت قرآن، فقر و غنا در قرآن و حدیث، باطن و تأویل قرآن، قرآن در آینه پژوهش و کتاب مقدس چیست؟ (ترجمه، تحقیق و نقد) اشاره کرد.

شصت‌و‌دومین درس‌گفتار اندیشه و عمل، دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹، از ساعت ۲۲ تا ۲۳ به شکل زنده از صفحه رسمی مؤسسه در اینستاگرام به آدرس: imammoussasadr پخش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.