جنبش امل عنوان کرد: با رویکردی جدید امام و همراهانش را از بند برهانیم

دفتر جنبش امل لبنان در تهران در بیانیه‌ای به مناسبت چهل‌ویکمین سالروز ربودن از کافی نبودن تلاش‌ها برای آزاد کردن امام موسی صدر و دو همراهش سخن گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، متن بیانیۀ دفتر جنبش امل به شرح زیر است:

بسمه تعالی

نه شهریور ۱۳۵۷، یعنی درست چهل و یک سال پیش، حاکم لیبی، رهبر ایرانی‌تبار شیعیانِ لبنان و دو همراهش را ربود. باری، حادثه‌ای در نوع خود شگفت و باورنکردنی. از همان زمان در ایران و لبنان تلاش‌ها برای آزادکردن آنان آغاز شد. در این ۴۱ سال انواع پیگیری‌های سیاسی و امنیتی و قضایی صورت گرفته است. اما باید اذعان کنیم که همۀ این تلاش‌ها امامِ مقاومت را از بند نرهانیده است و این یعنی این تلاش‌ها به هر دلیلی کافی و متناسب با جنایت روی داده نبوده است.
امروز بر اساس شواهد و قراین ما همچنان معتقدیم که امام موسی صدر زنده است و امامِ محرومان امروز از آزادی محروم است. طرفه آنکه امام صدر خود در دورۀ حضورش در لبنان همیشه مدافع آزادی بود و برای آزادیِ حتی مخالفانش از پای نمی‌نشست. اینک این ماییم که باید همۀ همت خود را برای آزادی او به کار بگیریم و هیچ بهانه‌ای برای به ثمر نرسیدن این تلاش‌ها پذیرفته نیست.
بر این اساس، باید با رویکردی جدید تا فرصت از کف نرفته است، او و همراهانش را از بند برهانیم. ما از مسئولان جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم و می‌خواهیم که با اقتدار همیشگی خود چنان پیگیر این موضوع باشند که هرچه زودتر امام موسی صدر را در میان خود ببینیم. آمین.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.