حبیبه جعفریان

حبیبه جعفریان

حبیبه جعفریان (متولد ۱۳۵۳ در مشهد)، در دو حوزه نویسندگی و روزنامه‌نگاری حضوری فعال دارد. از میان نشریاتی که که جعفریان سابقه همکاری با آنها دارد، می‌توان به «سروش نوجوان»، «ماهنامه سینمایی ۲۴» و «همشهری داستان» اشاره کرد.

جعفریان در حوزه زندگینامه‌نویسی تجربیات مهمی داشته و آثار او در زمینه نیز با استقبال مخاطبان مواجه شده است. از میان این دست از تالیفات او می‌توان به مجموعه یک نفر (شامل زندگینامه: جلال آل احمد، تولستوی، مدرس، گاندی، سهراب سپهری، تختی، انیشتین و ماری کوری)، مجموعه نیمه پنهان ماه (شامل: چمران به روایت همسر شهید، باکری به روایت همسر شهید و همت به روایت همسر شهید) و زندگی سید محمد حسین طباطبایی اشاره کرد.

کتاب بودن با دوربین با عنوان فرعی کاوه گلستان: زندگی، آثار و مرگ نیز اثر دیگری است که با تالیف و گردآوری جعفریان منتشر شده است.

کتاب هفت روایت خصوصی از زندگی سید امام موسی صدر نیز شامل مجموعه گفت‌وگوهایی با نزدیکان امام موسی صدر به قلم جعفریان است که به همت انتشارات موسسه امام موسی صدر و با همکاری انتشارات سپیده باوران در سال ۱۳۹۳ وارد بازار نشر شد و تاکنون چندین بار تجدید چاپ شده است.

کتاب گویای این اثر نیز در سال ۱۳۹۶ مجوز چاپ و نشر گرفت که مقدمه کتاب با صدای حبیبه جعفریان خوانده شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *